مراسم تکریم و معارفه رییس دانشگاه

آیین تکریم و تجلیل از رییس سابق دانشگاه صنعتی شیراز و معارفه سرپرست دانشگاه با حضور معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان برگزار شد .

در این مراسم که با حضور اساتید،کارمندان و دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز ،تعدادی از مسوولین استانی ، اساتید و مدیران دانشگاه های استان و شخصیت های علمی و فرهنگی در سالن دکتر طاهری برگزار شد،دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم،تحقیقات و فناوری ضمن تشکر از دکتر جلیل مقدسی،ابلاغ دکتر محمد مهدی علویان مهر را به وی تقدیم نمود.

حجه الاسلام دکتر شریفانی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان فارس،دکتر جلیل مقدسی (رییس سابق دانشگاه) ،دکتر محمد مهدی علویان مهر(سرپرست دانشگاه صنعتی شیراز) و دکتر مجتبی صدیقی سخنرانان مراسم بودند.

دکتر علویان مهر با اشاره به موفقیت های سال های گذشته دانشگاه تا کنون ، به برنامه های ارائه شده وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در شروع کار وزارت اشاره نمودند و با تاکید بر سند راهبردی دانشگاه،بطور مختصر برنامه کاری خود را ارائه نمودند.

دکتر محمد مهدی علویان مهر دانش آموخته دانشگاه شیراز،دارای دکترای شیمی و عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شیراز با مرتبه علمی استاد تمام است. وی پیش از این، مدیریت دفتر استعدادهای درخشان،معاونت اداری و مالی و مدیریت دفتر ارتباط باصنعت دانشگاه صنعتی شیراز،ریاست منطقه ۴ دانشگاه فنی و حرفه ای کشور،ریاست دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز و ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس و مشاوره رییس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در امور برنامه،بودجه و توسعه  را بر عهده داشته است .

از سوابق پژوهشی وی نیز می توان به انتشار۱۳۴ مقاله علمی و پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و بین المللی،تالیف ۲ عنوان کتاب و ارائه ۱۴ مقاله در کنفرانس های داخلی و بین المللی ،راهنمایی بیش از ۳۵ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۵ دانشجوی دکتری و انجام دو طرح پژوهشی ارتباط با صنعت اشاره نمود.

دکتر محمد مهدی علویان مهر درسال های اخیر عناوین استاد نمونه دانشگاه صنعتی شیراز،چهره منتخب برتر استان فارس،پژوهشگر برتر استان و مدیر نمونه استان فارس را نیز کسب نموده است.