افتتاح فاز اول دانشگاه صنعتی شیراز در پردیس جدید واقع در شهر صدرا

حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در دانشگاه صنعتی شیراز جهت افتتاح فاز ۱ پردیس جدید دانشگاه واقع در شهر جدید صدرا
شروع ساخت پردیس جدید دانشگاه صنعتی شیراز در شهر جدید صدرا واقع در ۲۵ کیلومتری شیراز از سال ۱۳۸۵ آغاز شد و تا کنون ساخت چندین دانشکده و ساختمان سلف سرویس به پایان رسیده و آماده بهره برداری است. در سفر دکتر نوبخت به استان فارس و در آستانه اعیاد سعید قربان و غدیر و دهه امامت و ولایت دانشکده های مهندسی برق و الکترونیک و مهندسی هوا و فضا و ساختمان سلف سرویس افتتاح گردید، شایان ذکر است ساختمان دیگر دانشکده ها، ساختمان مرکزی، مجموعه کلاسها، مجموعه خوابگاههای پسران و دختران، استخر دوقلو و موتورخانه مرکزی در حال ساخت و بعضا پیشرفت ۹۰ درصدی دارند.
دکتر نوبخت توسعه زیرساختها جهت پیشرفت علمی کشور را بسیار مهم توصیف کردند و در خصوص سرعت بخشیدن به اتمام سایر ساختمانهای دانشگاه، قول مساعدت و همکاری دادند.
دکترعلویان مهر ضمن معرفی گوشه ای از پیشرفتها و جایگاه علمی دانشگاه در کشور و جهان، هزینه ساخت دو دانشکده مهندسی برق و الکترونیک و دانشکده هوا فضا را بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال عنوان کردند و تکمیل و بهره بردای از سایر واحدهای دانشگاه را در صورت تخصیص اعتبار از ناحیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دولت محترم، در آینده نزدیک حتمی و قطعی اعلام نمودند.
در این مراسم امام جمعه شهر صدرا نیز ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان  وجود دانشگاه صنعتی شیراز را به عنوان یک فرصت برای شهر جدید صدرا عنوان کردند و توجه و اختصاص اعتبار برای توسعه زیرساختهای علمی و فنی این شهر را از رئیس برنامه و بودجه کل کشور خواستار شدند.