حضور امیر دریادار دکتر سیاری در دانشگاه صنعتی شیراز

حضور  امیر دریادار  دکتر سیاری در دانشگاه صنعتی شیراز.
ایشان ضمن تبادل تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه صنعتی شیراز و ارتش جمهوری اسلامی ایران، از نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه بازدید کردند و در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تقدیر از رزمندگان دفاع مقدس شاغل در دانشگاه صنعتی شیراز نیز حضور یافتند.

معاون هماهنگ کننده ارتش در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی در دانشگاه صنعتی شیراز با تشریح ضرورت همکاری بین دانشگاه و صنایع دفاعی کشور گفت: براساس این تفاهم نامه همکاری‌ها در حو زه‌های مختلف علمی و آموزشی بین ارتش جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه صنعتی شیراز تقویت می‌شود

امیر دریادار سیاری افزود:امروز جمهوری اسلامی ایران در مقابل استکبار جهانی قد علم کرده و محکم ایستاده است.

معاون هماهنگی کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمن به روش‌های مختلف تهدیداتی علیه ما داشته و خواهد داشت، اما برای اینکه بتوانیم استقلال، تمامیت ارضی، انقلاب و امنیت خود را حفظ کنیم نیاز داریم توانمندی‌های دفاعی را افزایش دهیم.

امیر سیاری، بهترین دفاع را آمادگی برای حمله دانست و گفت: در حوزه دفاع و برای حفظ استقلال، خود باید به فکر حال و آینده باشیم و تهدیدات ۲۰ سال آینده را بشناسیم و برای مقابله با این تهدید‌ها برنامه ریزی کنیم .

وی افزود: در آینده آنچه در میدان جنگ حاکم است علم و دانش است و هر کشوری علم و دانش و فناوری و ابزار برتر و بهتری داشته باشد قطعا در میدان جنگ پیروز خواهد بود .

وی ادامه داد : البته حتما نباید جنگی اتفاق بیفتد، اما اگر صلح می‌خواهیم باید آماده جنگ باشیم یعنی باید توان بازدارندگی مان بالا باشد و آنقدر قوی باشیم که دشمن فکر تعرض به ما را نداشته باشد.

امیر دریادار سیاری گفت: برای برخورداری از توان دفاعی بالا باید از توان شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها نیز در این زمینه استفاده کرد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: یک تیم متخصص از معاونت جهاد و تحقیقات ارتش به دانشگاه صنعتی شیراز خواهند آمد و به صورت فنی و تخصصی با کار‌های این دانشگاه آشنا می‌شوند تا از توانمندی‌های این مرکز علمی بهره گرفته شود